alt Prace malarskie akrylem  na   płótnie,   rysunek     ołówkiem,           rysunek   pastelami, komiks, gra multimedialna   to   przedstawione      przez   uczniów   ,,Czarnieckiego" propozycje na   etap     szkolny 13.  edycji   ogólnopolskich     HETMANÓW  -   projekt.

/ Fot. za XLVI LO z Oddziałami Dwujęzycznymi     im.       Stefana Czarnieckiego w Warszawie

01

Statuetka  Hetmana  Czarnieckiego
przyznawana jest za zajecie I miejsca
w Ogólnopolskim konkursie historycznym  ,,Hetmany".
 ZS Nr 2 we Włoszczowie ma 7 takich statuetek.

Od 13 lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim konkursie poświęconym wybitnemu Polakowi, bohaterowi narodowemu Hetmanowi Stefanowi Czarnieckiemu, w  obu jego częściach, tj. teście z wiedzy i na projekt plastyczny.  Nasi uczniowie w ciągu  13 lat reprezentowania szkoły wielokrotnie odnosili zwycięstwa indywidualnie i drużynowo. Wielokrotnie też zajmowali bardzo wysokie 2-3 miejsca w obu kategoriach, zdobywali wyróżnienia.  Potwierdzeniem sukcesów uczniów ,,Czarnieckiego”  w HETMANACH są m.in.  wyeksponowane w szkolnej galerii cenne statuetki hetmańskie i wiszące na korytarzu liczne pamiątkowe dyplomy, artykuły prasowe i doniesienia medialne.

Tegoroczna 13. już edycja konkursu na szczeblu szkolnym przebiega pod okiem nauczycieli historii sprawujących merytoryczną opiekę nad grupą  uczniów Zespołu, którzy zgłosili się do konkursu i  wyrazili chęć  rywalizacji z rówieśnikami z innych szkół kraju.

W lutym 2020 r.  jury konkursowe obejrzało i oceniło wszystkie złożone  przez uczestników (w części na  projekt)  prace plastyczne i wyłoniło jednego zwycięzcę etapu szkolnego oraz przyznało cztery wyróżnienia.

02

I MIEJSCE  za quiz – grę  multimedialną ,,Wygraj ukryty skarb Hetmana”. Autorami są dwaj maturzyści, uczniowie  kl. IV Technikum Informatycznego, Dominik Baliński i Jakub Miśtal.

Zwycięska praca reprezentująca ZS Nr 2 we Włoszczowie została  wysłana do Warszawy na finał XIII Ogólnopolskiego konkursu historycznego HETMANY - kategoria projekt.

WYRÓŻNIENIE - obraz akryl na płótnie, Nikola Groszek, kl. I TE/TR;

IMG 0013

WYRÓŻNIENIE - komiks, Oliwia Wrzeszcz, kl. I PS/TJ LO;

IMG 0008

WYRÓŻNIENIE - rysunek pastelami,  Emilia Nowak, kl.  I PS/TJ LO;

IMG 0007

WYRÓŻNIENIE - rysunek ołówkiem,  Julia Walat, kl.  I J LO;

IMG 0006

Obraz akryl na płótnie, Agata Pasoń, kl. II AP LO;

IMG 0014

Rysunek ołówkiem Wiktoria Piwońska, kl. II PS LO i rysunek pastelami autor Natalia Nowak, kl. II J LO;

IMG 0009

Rysunek ołówkiem,  Kamila Kozieł, kl. II J LO;

IMG 0010

Rysunek ołówkiem autor Alicja Sitek, kl. I J LO;

IMG 0011

Rysunek ołówkiem, Dominika Śliwińska,  kl. II PS LO;

IMG 0012

Naszej Młodzieży

dziękujemy za przygotowanie efektownych prac!

Pokonkursowa wystawa  znajduje się

w gablocie nad schodami  I piętra.

Źródło: prace uczniowskie, foto Patrycja Kuczera, kl. II PS LO, info pan Artur Szczukocki, Natalia Nowak, kl. II AP/J/PS LO
Redakcja: Lidia Jurek, Joanna Ziental