Uczniowie Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie wraz z gimnazjalistami – laureatami konkursu fotograficznego „Humor w obiektywie” odwiedzili w dniu 22 marca br. fotograficzne targi w Łodzi.

Łódzkie targi Film Video Foto to jedyna i najważniejsza impreza branżowa w Europie Środkowo-Wschodniej, która skupia polskie i międzynarodowe grono wystawców – producentów sprzętu, oprogramowania i usługodawców. Oprócz odwiedzania stoisk wystawców uczniowie mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych np. fotografii ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z guru fotografii Tomaszem Tomaszewskim czy Jackiem Boneckim. Dodatkową atrakcją zapewnioną przez firmę Sony była możliwość spotkania z polską ekipą Rajdu Dakar, której samochody, ciężarówki i quady stanowiły ekspozycję.

Zwiedzający targi mieli również możliwość zapoznania się z 8 różnymi cyklami wystaw fotograficznych w galeriach umieszczonych w foyer Centrum Konferencyjno-Wystawienniczego. Podczas warsztatów zaprezentowane zostały najnowsze narzędzia i techniki pracy z programem Photoshop pod kątem edycji fotografii oraz ich publikowania w formie multimedialnej galerii na stronie WWW

Obecna edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego i Video dała miłośnikom fotografowania i filmowania szansę zobaczyć i przetestować najnowszy i najciekawszy sprzęt czołowych producentów.

Oddziaływanie reklamy drukowanej (prasowej, wydawniczej, zewnętrznej) opiera się w dużej mierze na fotografii. Oprócz aspektów technicznych (jakości samego obrazu) ważny jest także pomysł (idea kreatywna) oraz tematyka zdjęcia i sposób jej ujęcia.

Podsumowując obecność uczniów włoszczowskich szkół na tegorocznych targach fotograficznych i filmowych należy sądzić, że zainteresowania ich wyjdą poza granice prostego pstrykania zdjęć, odkryją świat prawdziwej fotografii i urozmaicą swe życie, przekształcą swoje zainteresowania fotografią w hobby z prawdziwego zdarzenia i dadzą upust swoim artystycznym aspiracjom.

Stanisław Mulewicz