W dniu 22 marca 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbył się finał III Powiatowego Konkursu Ekologicznego:

„DZIEŃ ZIEMI - Z EKOLOGIĄ NA TY ”.

W zmaganiach w części teoretycznej wzięło udział 8 uczniów z 3 gimnazjów (Krasocina, Konieczna i Bukowy), a w części plastycznej 8 uczniów z 3 gimnazjów (Krasocina, Bukowy, Konieczna).

W części teoretycznej wzięło udział 3 uczniów ze szkoły ponadgimnazjalnej (ZSP Nr 2 we Włoszczowie).

W części plastycznej konkursu uczniowie zajęli następujące miejsca:

I – miejsce – Klaudia Rosińska - (PG Bukowa)

II – miejsce – Sara Raus – (PG Bukowa)

III – miejsce –Mariola Sosnowska (PG Konieczno)

W części teoretycznej konkursu uczniowie gimnazjum zajęli następujące miejsca:

I – miejsce – Angelika Gacia – (PG Krasocin)

II – miejsce – Diana Gągorowska – (PG Krasocin) ex

II – miejsce – Natalia Robak – (PG Krasocin) ex

III – miejsce – Paulina Jankowska – (PG Konieczno)

W części teoretycznej konkursu uczniowie szkół ponadgimnazjalnych zajęli następujące miejsca:

I – miejsce – Szczepan Toborek – (ZSP Nr 2)

II – miejsce – Adrian Kusaj – (ZSP Nr 2)

III – miejsce – Mateusz Mrożek – (ZSP Nr 2)

Organizatorami konkursu były: Elżbieta Walczak-Miszczak (nauczyciel geografii i przedmiotów zawodowych w technikum ochrony środowiska), Anna Malicka i Aneta Wilk (nauczyciele przedmiotów zawodowych w technikum ochrony środowiska) w ZSP Nr 2 we Włoszczowie.

Patronat Honorowy nad konkursem objęli: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Włoszczowa, Starosta Włoszczowski Zbigniew Matyśkiewicz oraz Dyrektor ZSP Nr 2 we Włoszczowie Marek Ledwoch.

Nagrody ufundowali: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Włoszczowa, Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków ZSP Nr 2, Spółdzielnia Uczniowska "Pokemon" przy ZSP Nr 2.

Swoją obecnością uczestników konkursu zaszczycili: Małgorzata Krawczyk – LP Nadleśnictwo Włoszczowa, Krzysztof Rusek – Starostwo Włoszczowa.