12 oraz 13 marca 2013r. w ZSP Nr 2 zorganizowano dni otwarte dla uczniów okolicznych gimnazjów. W ciągu dwóch dni szkołę odwiedziło około pięciuset pięćdziesięciu gimnazjalistów uczęszczających do szkół gimnazjalnych we Włoszczowie (PG Nr1 oraz PG Nr2), w Koniecznie, Kurzelowie, Kluczewsku, Radkowie, Dobromierzu, Seceminie, Olesznie, Oksie.

W trakcie dni otwartych społeczność ZSP Nr2 zaprezentowała proponowane na rok szkolny 2013/2014 kierunki II Liceum Ogólnokształcącego:

- profil turystyczno-językowy

- profil medialno-artystyczny

- profil administacyjno-prawny

- profil biomedyczny

- profil ogólny

- profil sportowo-militarny

- profil matematyczny

oraz ofertę edukacyjną Technikum Nr 1:

- technikum geodezyjne

- technikum organizacji reklamy

- technikum architektury krajobrazu

- technikum informatyczne

- technikum ekonomiczne

- technikum ochrony środowiska

- technikum żywienia i usług gastronomicznych

- technikum rolnicze

- technikum agrobiznesu

- technikum handlowe.

Zaproszeni goście z zainteresowaniem obejrzeli prezentacje wszystkich kierunków, szczególną uwagę zwracając na nowoutworzone obiekty dydaktyczne: salon masażu wyposażony w nowoczesny sprzęt do fizjoterapii oraz studio fotograficzne. Zaproszeni goście mogli obejrzeć efekty pracy dydaktycznej – w postaci filmów, zdjęć, dyplomów, poczęstunku przygotowanego przez uczniów klas technikum żywienia i usług gastronomicznych, występów teatralnych, sportowych oraz tanecznych. Zaprezentowano również imponujące wytwory działań pozalekcyjnych uczniów: występ szkolnego zespołu wokalno-muzycznego Lalulis, promocyjny numer szkolnej gazetki, spotkanie z zespołem redakcyjnym gazetki, spotkanie z członkami Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie ZSP Nr2 starali się przekonać młodszych kolegów z gimnazjum, że każdy uczeń w szkole może rozwijać swoje uzdolnienia i pasje. Wymownym tego dowodem były różnorodne prace artystyczne uczniów wyeksponowane na szkolnych korytarzach.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/dni_otwarte