góra groszaW szkole dnia 7 grudnia 2012 roku ruszyła akcja „Góra grosza”. Jej celem jest zgromadzenie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza własną rodziną - w rodzinnych domach dziecka, pogotowiach rodzinnych, kwalifikowanych rodzinach zastępczych.

Akcja wspiera również najbardziej potrzebujące domy dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Za jeden grosz nie można nic kupić, jednak, jeśli uzbieramy olbrzymią „górę grosza”, to naprawdę możemy zebrać ogromny fundusz. W ramach tej akcji to dzieci pomagają dzieciom. Według statystyk 22 tys. dzieci przebywa w domach dziecka, a 62 tys. – w rodzinach zastępczych, więc jest komu pomagać, a dzieciaki czekają na naszą pomoc!