Na przełomie listopada i grudnia w naszej szkole odbyły się etapy szkolne konkursów i olimpiad historycznych oraz prawniczych.

W dniu 20 listopada 2012 roku przeprowadzono eliminacje szkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Tematycznej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. W etapie tym udział wzięło 8 uczniów, a najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie: Auguścik Przemysław - klasa IV TAK, Słupiński Mateusz - klasa III AP LO i Kozłowska Małgorzata - klasa II AP LO. Wymienieni uczniowie i uczennica znaleźli się w gronie 25 uczestników II etapu (okręgowego) Olimpiady zaplanowanego na 19 grudnia w Kielcach.

W dniu 26 listopada 2012 roku przeprowadzono w ZSP Nr 2 etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Świecie Antycznym. W zmaganiach z testem z zakresu historii i kultury antycznej uczestniczyło 16 uczniów. Sześcioro spośród nich uzyskało wynik gwarantujący udział w II etapie zaplanowanym na 15 stycznia 2013 roku. Grono zwycięzców I etapu tworzą:

Auguścik Przemysław - klasa IV TAK, Rogula Klaudia - klasa II AP LO,

Słupiński Mateusz - klasa III AP, Dawid Matuszewski - klasa II AP LO,

Biskupski Paweł - klasa I AP LO i Juśkiewicz Kamil - klasa I TG/TŻ

W dniu 27 listopada 2012 odbył się w naszej placówce szkolny etap Olimpiady Solidarności. Tematyka zmagań konkursowych adresowanych wyłącznie do uczniów klas pierwszych obejmowała wydarzenia z najnowszej historii Polski. W etapie tym udział wzięło trzech uczniów. Wszyscy awansowali do etapu okręgowego, który zaplanowano na koniec stycznia 2013 roku. Uczestnikami zmagań byli: Paweł Biskupski i Marcin Łaskawski - obaj z klasy I AP LO oraz Krystian Musiał z klasy I TE.

5 grudnia 2012 roku odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Swoją wiedzę prawniczą sprawdziło w nim 15 uczniów. Niezwykle budującym jest fakt, że dziewięcioro uczestników osiągnęło wynik zapewniający udział w II etapie. Na podkreślenie zasługują też niezwykle wysokie wyniki uczniów, którzy osiągnęli awans do II etapu Olimpiady. Wśród zwycięzców znaleźli się:

Klaudia Rogula - klasa II AP LO, Wioleta Koza - klasa III AP LO,

Kamil Bernat - klasa II AP LO, Karol Toborek - klasa I TOR,

Emilia Trzaskacz- klasa III AP LO, Karolina Wójcik- klasa I AP LO,

Marta Jamróz - klasa III AP LO, Mateusz Słupiński - klasa III AP LO

i Katarzyna Uczyńska - klasa II AP LO.

Kolejne zmagania, tym razem II stopnia zaplanowano na 16 stycznia 2013 roku w Kielcach.