DSC_0138Uczniowie klasy III Technikum Organizacji Reklamy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, którego celem było podniesienie poziomu wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego, jego historii i obecnego potencjału rozwojowego oraz oferty turystycznej.

Zgodnie z regulaminem konkursu oraz przy wykorzystaniu materiałów dydaktycznych przekazanych przez organizatora młodzież wzięła udział w lekcji języka angielskiego, której temat brzmiał: „An Englishman In Świętokrzyskie”. Atrakcyjna forma zajęć sprawiła, iż uczniowie brali w nich aktywny udział i z łatwością przyswajali wiedzę na temat naszego województwa.

Kolejnym zadaniem, któremu musiała sprostać młodzież było nakręcenie krótkiego spotu reklamowego, pokazującego walory naszego regionu. Szybko znaleźli się uczniowie chętni do wykonania tego projektu. Grupa w składzie: Patryk Ptak, Paweł Kwietniewski, Kamil Łapot i Dawid Świerzewski wraz z nauczycielką języka angielskiego, panią Karoliną Barszcz, niemal błyskawicznie opracowała ciekawy scenariusz.

Materiał został sfilmowany w ciągu niespełna trzech dni. W tym czasie ekipa filmowców odwiedziła najciekawsze zakątki w rejonie Kielc i Włoszczowy.

Podczas montażu największą trudnością okazała się selekcja materiału. Z uwagi na ograniczenie czasowe – spot nie mógł być dłuższy niż 50 sekund – w gotowym materiale znalazło się tylko kilka, spośród całej gamy ujęć tych miejsc w naszym regionie, które najpełniej oddają jego walory.

Zaangażowanie i wizję młodych filmowców doceniło jury konkursu, gdyż to właśnie reklama nakręcona przez uczniów klasy III TOR okazała się zwycięską.

Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas gali w Filharmonii Świętokrzyskiej. W wydarzeniu tym brała udział cała klasa III Technikum Organizacji Reklamy. Nagrodą dla zwycięskiej ekipy była weekendowa wycieczka do Brukseli oraz możliwość wzięcia udziału w szkoleniu z wybranej dziedziny dla dziesięciu wskazanych przez dyrektora szkoły nauczycieli.

Niewątpliwie uczestnictwo w konkursie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat naszego regionu. Odkryli oni miejsca, o których jeszcze nie słyszeli, a także zmienili zdanie o tych, które dotychczas uważali za niewarte uwagi.

Cały zespół jest głęboko wdzięczny wszystkim, którzy pomogli w realizacji zwycięskiego spotu. Szczególne podziękowania należą się pracownikom zabytkowych obiektów, które ekipa, dzięki ich wyrozumiałości, mogła sfilmować nieodpłatnie.

Wszyscy biorący udział w projekcie odczuwają ogromną satysfakcję i radość ze zwycięstwa. Nie mogą się również doczekać następnych tego typu wyzwań.

Zwycięski spot reklamowy można zobaczyć na kanale youtube szkoły (użytkownik zsp2wloszczowa). Znajdują się tam również inne, warte obejrzenia produkcje uczniów ZSP Nr 2. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia filmu