IMG_475812 października 2012r. społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej.

Obchody zaszczycili swoją obecnością KierownikWydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego we Włoszczowie - pan Robert Ślęzak oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

Uroczysty  nastrój   Dnia Nauczyciela uczniowie podkreślili odświętnymi strojami oraz kwiatami. Szczególnie uroczyście zaprezentowała się wyjątkowo liczna grupa uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu złożyli swoje ślubowanie uczniowskie. Starsi koledzy oraz nauczyciele z dumą powitali imponująco liczną grupę młodzieży ośmiu klas najmłodszych. W bieżącym roku szkolnym do klas pierwszych ZSP Nr 2  uczęszcza 241 uczniów. Dzięki tak licznej grupie młodzieży ZSP Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego na ul. Koniecpolskiej 40 to najliczniejsza szkoła ponadgimnazjalna,  w tym największe liceum w powiecie włoszczowskim.

Dzień Nauczyciela to okazja do uhonorowania pedagogów za ich trud. Także nauczyciele naszej szkoły otrzymali z rąk Świętokrzyskie kuratora Oświaty Medale Komisji Edukacji Narodowej. Dyrektorzy szkoły wręczyli  nauczycielom Nagrody Dyrektora za osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz pogratulowali pedagogom, którzy w bieżącym roku szkolnym otrzymali nagrody Starosty Włoszczowskiego.

Na zakończenie uroczystości młodzież szkolna wyraziła swoje podziękowanie dyrekcji i nauczycielom, składając serdeczne życzenia oraz częstując słodkościami               i humorem uczniowskim, który wzbudził powszechny entuzjazm.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/dni_edu