smok-wawelski-symbol-krakowa-s_10 października 2012 r. uczniowie klasy I biomedycznej oraz I matematycznej pod opieką wychowawców i nauczycieli wybrali się do Krakowa na wycieczkę przedmiotową. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie Muzeum przy Katedrze Anatomii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Młodzież była niezwykle zainteresowana eksponatami muzealnymi, które zostały przywiezione z Wiednia w 1803 r., a ich liczba stale powiększała się w miarę upływu lat. W chwili obecnej Muzeum Anatomii cieszy się ogromną popularnością, gdyż w trzech salach mieści się 2077 preparatów z działu osteologii, artrologii, anatomii porównawczej, antropologii, anatomii narządów głowy i szyi, klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy. Są one przechowywane w szczelnych słojach lub specjalnie dostosowanych przezroczystych pojemnikach. Uczniowie szczególnie interesowali się także modelami rozwojowymi, sprowadzonymi w okresie międzywojennym przez profesora Kostaneckiego. Muzeum stale zwiedzają uczniowie szkół średnich, którzy  w przyszłości zamierzają rozpocząć studia medyczne, ale także studenci innych uczelni np.  Akademii Wychowania Fizycznego, czy Akademii Sztuk Pięknych.

Po zwiedzeniu Muzum Anatomii przyszła pora na Ogród Doświadczeń. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu fizyki za pomocą mieszczących się tam urządzeń edukacyjnych, takich jak: huśtawki, równoważnie, tarcze obrotowe, trampoliny, turbiny wodne. W parku udostępniono także 60 eksponatów, między innymi: koło spiralne, telegraf akustyczny, nurek Kartezjusza, kołyska Newtona, kamienne cymbały, dzwony rurowe, wózki na szynach. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyły się trampoliny, na których młodzież mogła skakać i przypomnieć sobie okres dzieciństwa.

Obecnie Ogród Doświadczeń zwiedzają liczne grupy młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich, a także dzieci.

Uczniowie po całym dniu ciekawych, edukacyjnych doświadczeń wrócili do Włoszczowy, a w drodze powrotnej wymieniali się poglądami na temat zwiedzonych miejsc i śpiewali stare polskie przeboje.