Uczniowie klas III TE i III TR/TA wzięli udział w normalizacji gry komputerowej pt. "Tajemnice Aeropolis"

2 kwietnia 2009 rozpoczęto realizację trzyletniego Projektu „Talent Game – metodyka i narzędzia diagnozy predyspozycji i zainteresowań zawodowych uczniów”. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt jest realizowany przez konsorcjum 3 firm: IDEA! Management Consulting (Lider), UseLab oraz Frontier. Bezpośredni nadzór nad realizacją projektu sprawuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W projekcie bierze udział kadra naukowa z wiodących uczelni w tym U.W., SWPS i SGH.

Talent Game dotyczy sfery doradztwa zawodowego oraz badania predyspozycji zawodowych dzieci
w rożnych kategoriach wiekowyc  (7+, 12+, 16+) przy wykorzystaniu nowoczesnego, atrakcyjnego dla nich narzędzia – diagnostyczno-edukacyjnej gry komputerowej.

Fabuła gry ma charakter przygodowy  i  osadzona jest w konwencji realistycznej. Gracz wędruje przez  6  światów, symbolizujących różne nastawienia zawodowe, np. artystyczne, naukowe, społeczne.  Podczas gry przeżywa   pasmo   przygód,  w  trakcie  których  wykonuje  zadania diagnostyczne  oraz  poznaje  swoje  uzdolnienia  w  różnych  dziedzinach i przejawach  życia.

Po ukończeniu gry uczeń i jego rodzice będą mogli zapoznać się z raportem nt. predyspozycji, poziomu tzw. kluczowych kompetencji ucznia i rekomendacjami zawodowymi.

Głównym celem projektu Talent Game jest poprawa samoświadomości uczniów i jakości doradztwa zawodowego w wyniku stworzenia i upowszechniania innowacyjnej metodyki i narzędzi modelujących proces planowania ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej uczniów.

Gra znajduje się obecnie w fazie testów, powinna być gotowa w styczniu 2012 r.

zwiastun gry: