politechnika

W klasach maturalnych naszego liceum realizowana jest II edycja projektu pt. „W drodze do kariery z Politechniką Świętokrzyską – szanse na lepszą przyszłość uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.

W ramach projektu prowadzone są...

dodatkowe zajęcia z matematyki dla dwóch grup 15 – osobowych w wymiarze 24 godz. (12 × 2 godz. lekcyjne):

• grupa podstawowa (zajęcia odbywają się w soboty),

• grupa zaawansowana (zajęcia odbywają się w piątki).

Zajęcia mają na celu lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego. W grupie podstawowej został położony nacisk na zadania testowe oraz na typowe zadania krótkiej odpowiedzi.

Z kolei w grupie zaawansowanej rozwiązywane są trudniejsze zadania rozszerzonej odpowiedzi.

Ponadto projekt przewiduje warsztaty popularno – naukowe realizowane w Politechnice Świętokrzyskiej, 2 - godzinny wykład w szkole prowadzony przez  nauczyciela akademickiego PŚ,  zajęcia z doradcą zawodowym i psychologiem, a także obóz naukowy dla uczniów szczególnie uzdolnionych.

Projekt realizowany będzie od listopada 2011 roku do marca 2012 roku.