IMG 0090

6 marca 2014r. w DK we Włoszczowie odbyła się XXII edycja Konkursu Strofy Ojczyźnie, której myślą przewodnią było motto zaczerpnięte z „Pana Tadeusza”:

„Kraj lat dziecinnych!

On zawsze zostanie

Święty i czysty jak pierwsze kochanie (...)

Kraje dzieciństwa - gdzie człowiek po świecie

Biegł jak po łące, a znał tylko kwiecie

Miłe i piękne...”

Organizatorem powiatowego etapu konkursu byli: ZPO Nr1 we Włoszczowie, Urząd Gminy Włoszczowa, Komenda Hufca ZHP we Włoszczowie.

Po szkolnych zmaganiach do kolejnego etapu zakwalifikowały się:

Katarzyna Delczyk (II ap/ma)

Angelika Bodziechowska (I ap/mat)

Karolina Rączkowska (I ap/mat)

Karolina Rajek (I bio)

Wszystkie uczennice wspaniale poradziły sobie z recytacją wiersza oraz fragmentu prozy o szeroko pojętej tematyce patriotycznej. Jednak bezkonkurencyjna okazała się Katarzyna Delczyk, która zajęła I miejsce w kategorii szkół pondgimnazjalnych z Powiatu Włoszczowskiego. Serdecznie gratulujemy Kasi oraz jej opiekunowi – pani Renacie Kaczmarskiej. Kasie będzie reprezentować Powiat Włoszczowski w recytatorskich zmaganiach wojewódzkich. Już dziś życzymy powodzenia!

IMG 0090