Dnia 07.03.2014 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O BERLINIE. W zmaganiach wzięło udział 46 uczniów klas licealnych i technikalnych.

Głównym celem konkursu było poszerzanie i rozwijanie wiedzy na temat życia kulturalnego i gospodarczego Berlina oraz roli tego miasta na mapie kulturalnej i gospodarczej Europy, jak również pogłębianie wiedzy o historii Berlina.

Wiedza uczniów sprawdzana była za pomocą testu z zakresu znajomości geografii, historii i literatury. Test składał się z 20 pytań.

Zwyciężczynią została uczennica klasy I bio Katarzyna Stefańska, II miejsce zajęła Klaudia Sinkiewicz – klasa I bio, III przypadło Kamili Kowalczyk z klasy I ap/mat.

Zwyciężczynie konkursu otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe i rzeczowe.

Serdeczne podziękowania składamy uczniom klasy IV TI, Dominikowi Turczynowi i Marcinowi Skoczkowi za pomoc przy obsłudze technicznej konkursu.

Podsumowanie zmagań oraz wręczenie nagród i upominków uczestnikom dokonały organizatorki konkursu, nauczycielki języka niemieckiego.