„ZSP 2 wiele talentów ma!”

to hasło, które dnia 27 listopada 2013 w różnorodny sposób mogliśmy zaprezentować w trakcie uroczystości wręczenia dyplomów Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Kuratorium Oświaty w Kielcach oraz Starostwo Powiatowe we Włoszczowie powierzyło nam zaszczyt przygotowania i poprowadzenia całej ceremonii.

Impreza, w trakcie której uhonorowani zostali najwybitniejsi uczniowie trzech powiatów: jędrzejowskiego, koneckiego oraz włoszczowskiego odbyła się na scenie włoszczowskiego Domu Kultury. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wicekurator Grzegorz Bień, Wicewojewoda Świętokrzyski Pan Grzegorz Dziubek, przedstawiciele lokalnych władz wyżej wymienionych powiatów, Dyrektorzy Szkół Ponadgimnazjalnych, Redaktor Echa Dnia Pani Marzena Kądziela, fantastyczni uczniowie- laureaci nagrody oraz ich rodzice.

Z naszej szkoły stypendium otrzymali Sylwia Stępień z klasy II LO oraz Marcin Sosnowski z klasy II TOR/TŻ.

Poza tą dwójką utalentowanych uczniów „Czarnieckiego” w trakcie uroczystości swoje talenty mogła zaprezentować również młodzież naszego liceum w nowatorskiej odsłonie bajki „Czerwony Kapturek”. Ta wielojęzyczna wersja znanego utworu wzbudziła duże zainteresowanie wśród publiczności.

„Nie zmarnuj talentu” to przesłanie w pięknej pantomimie przekazały nam uzdolnione artystycznie uczennice klas liceum i technikum.Finał uroczystości uświetnił swoim występem nasz szkolny zespół LALULIS.

Ceremonię poprowadzili, jak zwykle profesjonalni- Klaudia Rogula i Paweł Kwietniewski.