Warszawa HETMANY 2014 176 - KopiaW dniach od 12 do 14 lutego 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie uczestniczyli w VII Ogolnopolskim Konkursie Historycznym HETMANY, który zorganizowany został przez XLVI Liceum Ogolnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie.

Ekipę ,,Czarnieckiego" z Włoszczowy tworzyli: Kamil Bernat, Kamil Juśkiewicz i Mateusz Walkowicz.

Poczas trzydniowego pobytu w stolicy uczniowie zwiedzili Muzeum Historii Żydow w Polsce i Muzeum Fryderyka Chopina. Ponadto mile spędzili czas w Centrum Rozrywki Rodzinnej Hulakula. Uczestnicy konkursu mieli również możliwość obejrzenia filmu Jack Strong.

Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpiło podczas uroczystej XVIII Gali Hetmańskiej, która miała miejsce w dniu 14 lutego. Uczestnicy Gali mieli okazję podziwiać występy artystyczne absolwentów i uczniów XLVI LO w Warszawie- pokazy tańca irlandzkiego i klasycznego, występy wokalne i poetyckie.

Kulminacyjną częścią Gali było ogłoszenie wyników konkursu Hetmany.

Podobnie, jak w poprzednich latach, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Czarnieckiego z Włoszczowy. Zwycięska ekipa otrzymała piękną statuetkę przedstawiającą postać Hetmana Stefana Czarnieckiego. W klasyfikacji indywidualnej uczniowie ZSP Nr 2 we Włoszczowie również zajęli czołowe lokaty. Kamil Bernat zajął I miejsce- uczeń otrzymał cenne nagrody książkowe oraz tablet, natomiast Kamil Juśkiewicz uplasował się na II miejscu- uczeń otrzymał cenne nagrody książkowe. Warto także nadmienić, iż trzeci uczestnik zwycięskiej ekipy z Włoszczowy- Mateusz Walkowicz- otrzymał nagrodę specjalną- indeks Papieskiego Wydziału Teologicznego - Bobolanum uprawniający do podjęcia stacjonarnych studiów na kierunku politologia.

olimpiada 1

Warszawa HETMANY 2014 176 - Kopia