140W dniach 27.02- 01.03.2013 r. odbył się w Warszawie Finał VI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim. Podobnie jak w ubiegłym roku bezkonkurencyjni w rywalizacji szkół noszących imię Hetmana okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: uczeń klasy I TG/TŻ Kamil Juśkiewicz, który dodatkowo zajął I miejsce indywidualnie, uczeń klasy II AP LO Kamil Bernat- II miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz uczeń klasy III AP LO Mateusz Słupiński - III miejsce indywidualnie. W nagrodę najlepsza drużyna hetmańska otrzymała statuetkę przedstawiającą postać Stefana Czarnieckiego, natomiast laureaci w klasyfikacji indywidualnej cenne nagrody książkowe oraz upominki ufundowane przez władze samorządowe dzielnicy Targówek. Szczególną nagrodą dla zwycięskich uczniów Czarnieckiego były również indeksy Papieskiego Wydziału Teologicznego - Collegium Bobolanum uprawniające do podjęcia stacjonarnych studiów na kierunku politologia. Uczniowie Czarnieckiego odnieśli również sukces w konkursie plastycznym poświęconym Hetmanowi. Za najlepszą pracę uznano obraz autorstwa Mateusza Kisiela zatytułowany Hetman Stefan Czarniecki podczas wyprawy duńskiej. W tej samej kategorii trzecim miejscem uhonorowano Karolinę Kręgiel za wykonany techniką haftu herb rodu Czarnieckich.

Zdobyte osiągnięcia potwierdzają duże zdolności młodzieży z Czarnieckiego oraz utwierdzają w przekonaniu, iż wytrwała praca i rozwijanie indywidualnych zdolności popłaca.

Warto nadmienić, iż organizatorzy Konkursu zapewnili jego uczestnikom interesujący program pobytu w stolicy. Młodzież podziwiała dzieła sztuki znajdujące się w Muzeum Narodowym, odwiedziła również arenę ubiegłorocznych Mistrzostw Europy- Stadion Narodowy. Uczestnicy konkursu mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik. Ponadto uczniowie Czarnieckiego poznali uroki gry w kręgle i obejrzeli film w reżyserii Pawła Chochlewa Tajemnica Westerplatte.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/notatka_hetmany