czarnieckistefan1599

 

Kolejny już raz mury liceum przy ulicy Żuromińskiej w Warszawie gościły uczestników dwóch konkursów historycznych o wspólnej nazwie "Hetmany", poświęconych Stefanowi Czarnieckiemu, jego czynom i epoce, w której żył.515 uczniów z 24 szkół z całej Polski, noszących imię wielkiego Hetmana, wzięło udział w V Ogólnopolskim Konkursie Historycznym...

 

 

 

Stało się już tradycją, że uczniowie „Czarnieckiego” zdobywają najwyższe lokaty w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Hetmany - wiedza. Do etapu centralnego przeszło aż trzech uczniów tej szkoły:  Kamil Tomczyk - klasa III matematyczno-humanistyczna liceum, Kamil Bernat - klasa I administracyjno-prawna liceum i Sebastian Kłudziak – klasa II technikum agrobiznesu.

 

Kamil Bernat zdobył pierwsze miejsce indywidualne, Kamil Tomczyk drugie, natomiast Sebastian Kłudziak czwarte.

 

Ponadto uczniowie Czarnieckiego przystąpili w bieżącym roku szkolnym do Konkursu HETMANY – projekt. Wykonane zostały cztery prace plastyczne, spośród których do etapu centralnego zakwalifikowała się praca sporządzona przez uczennicę klasy IV technikum informatycznego Justynę Pośpiech. Opiekę merytoryczną nad młodzieżą sprawował nauczyciel historii i elementów prawa Artur Szczukocki.

 

 

 

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie

pod patronatem ministra sprawiedliwości

 

 

 

Do rozwiązania testu wiedzy prawniczej przystąpiło 15 uczniów „Czarnieckiego”. Uczestnicy Olimpiady otrzymali do rozwiązania test składający się z 50 szczegółowych pytań. Warunkiem zakwalifikowania się do II – okręgowego – stopnia Olimpiady było uzyskanie minimum 30 punktów. Warunek ten spełnili następujący uczestnicy : Klaudia Rogula, Małgorzata Kozłowska i Kamil Bernat z klasy I administracyjno-prawnej, Ilona Pasoń z klasy III sportowo-militarnej oraz Iwona Popczyk z klasy II administracyjno-prawnej.

 

Spośród reprezentantów Czarnieckiego najlepszy wynik – w teapie okręgowym - osiągnęła uczennica klasy I AP LO MałgorzataKozłowska. Uczennica ta uplasowała się na 12 miejscu w skali całego kraju i tym samym stała się finalistką Etapu Centralnego, który odbył się 14 marca 2012 w Rzeszowie. Należy dodać, iż w rywalizacji w etapie okręgowym udział wzięło 1389 uczniów z całego kraju.

 

Warto zaznaczyć, że nad merytoryczną stroną Olimpiady czuwała  Rada Programowa składająca się z takich autorytetów naukowych w dziedzinie prawa, jak: prof. dr hab. Zbigniew Ćwiąkalski były minister sprawiedliwości, prof. dr hab. Wiesław Skrzydło – wybitny polski konstytucjonalista, prof. dr hab. Ludwik Żukowski oraz prof. dr hab. Zbigniew Czarnik. Opieka merytoryczna Artur Szczukocki.

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS HISTORYCZNY

,,A MY NIE CHCEMY UCIEKAĆ STĄD..."

W 30 ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO W POLSCE

 

 

W dniu 09.12.2011 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w finale Wojewódzkiego Konkursu Historycznego w 30 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

 

 

Finał ten przeprowadzono w XI Liceum Ogólnokształcącym im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Kielcach. Reprezentanci ZSP Nr 2 we Włoszczowie: Małgorzata Kozłowska - klasa I AP LO, Beata Gad- klasa III MH LO i Kamil Ogłoza- klasa I OTJ LO zanotowali w konkursie wiedzy bardzo dobre wyniki.

 

Cała trójka uplasowała się w pierwszej dziesiątce na 33  uczestników, natomiast Małgorzata Kozłowska otrzymała wyróżnienie w związku z uzyskaniem 5 miejsca. Uczniowie Czarnieckiego otrzymali cenne nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

Ponadto mieli okazję wysłuchania i obejrzenia sesji naukowej poświęconej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Dodatkową nagrodą dla najlepszych uczestników konkursu, w tym reprezentantów Czarnieckiego, był udział w spotkaniu z Panem Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim oraz działaczami Solidarności w Pałacu Prezydenckim 13 grudnia 2011 roku.

 

Opieka merytoryczna Artur Szczukocki.

 

 

IV Edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 - 1864.

Za wolność Waszą i naszą ....

 

 

Przeprowadzony został w Kielcach. W etapie międzyszkolnym uczestniczyło 15 uczniów z 8 szkół. Spośród naszych uczniów najlepszy wynik uzyskał  Mateusz Słupiński- klasa II AP LO, który uplasował się na 7 miejscu w skali województwa i tym samym awansował do etapu wojewódzkiego. Finał konkursu niebawem.

 

Opieka merytoryczna Artur Szczukocki.