W ramach „Świętokrzyskiego Programu Wspierania Rozwoju Edukacji na Obszarach Wiejskich” Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowe otrzymał nowoczesny zestaw multimedialny (specjalistyczna tablica, rzutnik, głośniki oraz odpowiednie oprogramowanie), w który została zaopatrzona pracownia chemiczna. Sprzęt wart jest ok. 20 000 zł.  Wniosek został złożony przez nauczyciela chemii Patrycję Dudek.

Multimedialna tablica wykorzystywana jest do wykonywania różnego rodzaju doświadczeń oraz prezentacji, przez co zajęcia są bardziej interesujące i zapadają w pamięć ucznia. Pierwsza lekcja z użyciem interaktywnego zestawu multimedialnego była fascynująca. Ku zdziwieniu nauczycieli, jak nigdy nie było problemu z przywoływaniem ucznia pod tablicę. Każdy chciał skorzystać z okazji wypróbowania nowego sprzętu i tak jest do dnia dzisiejszego.

Dotykowa tablica jest połączona z komputerem oraz projektorem multimedialnym. Na skutek tego bez problemu można wyświetlać na niej filmy oraz korzystać z Internetu. Jest cała biała, a rozmiarami przypomina zwykłą tablicę szkolną.

Specjalistyczne oprogramowanie umożliwia nauczycielom komponowanie własnych zadań dla ucznia.Dzięki tej funkcji osoba prowadząca zajęcia może ułożyć ćwiczenia, które będą odpowiadały poziomowi zaawansowania grupy.

Zestaw interaktywny jest niewątpliwie dużą pomocą dydaktyczną dla naszej szkoły.