kazimierz_wielki_m_-_Kopia17 marca 2010 r. nasi uczniowie: Damian Robak (III TE), Kamil Tomczyk (I mh LO) i Agata Łączek (II d LO) wzięli udział w drugim (międzyszkolnym) etapie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim, który odbył się w Muzeum w Łęczycy. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

W eliminacjach wzięło udział 208 uczniów z różnych stron Polski. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać szczegółowy test, ułożony przez wykładowców UKW w Bydgoszczy. Do etapu finałowego zakwalifikowało się 12 najlepszych. Wśród nich znalazł się uczeń naszej szkoły Damian Robak (uzyskując 4 wynik). Damian jest jedynym uczniem reprezentującym południową Polskę.

Przed uczniem ZSP Nr 2 finał centralny, który odbedzie się na UKW w Bydgoszczy 28 kwietnia 2010 r. Trzymamy kciuki.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/konkursy/kazwielki/leczyca