czarniecki W dniach 27- 29.02.2010 r. odbył się w Warszawie Finał III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Hetmanie Stefanie Czarnieckim. Podobnie jak w dwóch poprzednich edycjach bezkonkurencyjni w rywalizacji szkół noszących imię Hetmana okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.

W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Mateusz Suliga, który dodatkowo zajął I miejsce indywidualnie, Paweł Kowalski- II miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz Agata Łączek. W nagrodę najlepsza drużyna hetmańska otrzymała piękną statuetkę przedstawiającą postać Stefana Czarnieckiego, natomiast laureaci w klasyfikacji indywidualnej cenne nagrody książkowe. Dodatkową nagrodę – indeks Papieskiego Wydziału Teologicznego- Bobolanum uprawniający do podjęcia stacjonarnych studiów na kierunku politologia - otrzymał dwukrotny indywidualny zwycięzca Konkursu- Mateusz Suliga. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali upominki ufundowane przez władze samorządowe dzielnicy Targówek. Warto nadmienić, iż organizatorzy Konkursu zapewnili jego uczestnikom interesujący program pobytu w stolicy. Młodzież mogła przeżyć  niezwykłą lekcję historii zwiedzając  Muzeum Powstania Warszawskiego. Niewątpliwą atrakcją była możliwość podziwiania panoramy Warszawy z tarasu widokowego znajdującego się na 30 piętrze  Pałacu Kultury i Nauki. Ponadto uczniowie mieli okazję zrelaksować się grając w kręgle. W programie pobytu znalazł się też czas na seans filmowy w Silver Screen Targówek. Tym razem młodzież wraz z opiekunami mogła obejrzeć najnowszy hit filmowy, wielokrotnie nominowany do Oscarów „Avatar” w reżyserii Jamesa Camerona.  I wreszcie ostatni punkt pobytu to wizyta w Polskim Centrum Olimpijskim - Muzeum Sportu  i Turystyki. W tym miejscu młodzież czekała jeszcze jedna niespodzianka- spotkanie ze sławą polskiej lekkiej atletyki panią Ireną Szewińską. Pobyt w Warszawie zakończył się uroczystą Galą Hetmańską w XLVI Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stefana Czarnieckiego.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/hetmany