okragly_stol_51659

Reprezentacja naszej szkoły, w składzie: Agata ŁĄCZEK (II d LO), Beata SOBCZYK (III d LO), Kamil TOMCZYK (I a LO), Aneta WILK (II a LO), zajęła piąte miejsce (tuż za podium) w finale wojewódzkiego konkursu "Okrągły Stół - 20 lat później" zorganizowanym przez Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do konkursu przystąpiło 14 szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa świętokrzyskiego. Uczniowie musieli się wykazać szczegółową wiedzą z historii Polski i Europy ostatnich 30 lat. W finale znalazły się reprezentacje trzech kieleckich szkół: I LO, IV LO i LO im. Świętej Jadwigi oraz II LO z Opatowa. Licealiści odpowiadali ustnie na pytania dotyczące różnych dziedzin, m.in. osiągnięć Polski z ostatnich 20 lat w piłce nożnej.

Wśród pytań finałowych znalazły się m.in.:

- Jaka zasada rządzi podziałem sceny politycznej w Polsce?

- Na podstawie jakiego aktu Polska uzyskała status państwa stowarzyszonego z UE?

- Podaj dokładny wynik Stanisława Tymińskiego w wyborach prezydenckich w 1990 roku?

- Podaj szczegółową informację kto do kogo, w czyim imieniu i z czym przyszedł w tzw. aferze Rywina?

- Wymienić ministrów edukacji narodowej po 1989 r.

- Na jakim etapie integracji jest dziś UE?

Reprezentacji szkoły serdecznie gratulujemy.