strofy

17 maja 2014 r. w Pałacu Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi uczennica klasy II ap/mat LO - Katarzyna Delczyk – reprezentowała naszą szkołę w konkursie recytatorskim STROFY O OJCZYŹNIE

prezentując we fragmentach prozę i poezję zainspirowaną mottem z „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza:

„Kraj lat dziecinnych!

On zawsze zostanie

Święty i czysty jak pierwsze kochanie (...)

Kraje dzieciństwa, gdzie człowiek po świecie

Biegł jak po łące, a znał tylko kwiecie

Miłe i piękne.”

Jury oceniało nie tylko trafny dobór repertuaru ale również interpretację, ogólny wyraz artystyczny, swobodę podczas prezentacji.

Kasia, pokonując kolejne etapy (powiatowy, wojewódzki) wywalczyła tytuł finalistki XXII Ogólnopolskiego Harcerskiego Konkursu Recytatorskiego STROFY O OJCZYŹNIE. Tym samym powtórzyła sukces sprzed roku.

Warto dodać, że uczennica w tym konkursie bierze udział rokrocznie od I klasy szkoły podstawowej, jednak największe osiągnięcia uzyskała w tej i poprzedniej edycji konkursu.

Gratulujemy i życzymy tytułu laureata za rok.