W dniu 03.12.2012 uczniowie klasy II s LO uczestniczyli w spotkaniu z byłym uczniem naszej szkoły, Panem Sylwestrem Słomińskim. Jest on również absolwentem Centralnej Szkoły Straży Pożarnej w Częstochowie, a obecnie pracuje w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Jędrzejowie.

W trakcie spotkania opowiadał On uczniom o wymaganiach jakie trzeba spełnić, aby dostać się na taki kierunek, jak również o przebiegu studiów oraz późniejszej pracy, już jako strażak zawodowy. Niektóre z podawanych informacji wzbudzały w młodzieży niedowierzanie i zdziwienie, inne zaś uświadomiły im jak trudne są to studia oraz, że nie jest łatwo dostać się na nie. Najbardziej zdeterminowani próbują nawet kilkakrotnie. Warto zaznaczyć, że studentem tej uczelni może zostać osoba, która nie przekroczyła 23 roku życia. Uczniowie mieli wiele pytań do interesującego gościa, na które ten cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał.