logo16 marca br. uczniowie klas pierwszych administracyjno-prawnej oraz biomedycznej uczestniczyli w spotkaniu z Panią Kamilą stewardessą Polskich Linii Lotniczych LOT (absolwentką Liceum Ogólnokształcącego ZSP Nr 2 z 2006 r.).

Młodzież miała możliwość wysłuchania ciekawej prelekcji na temat pracy stewardessy. Jak się okazało, wbrew powszechnej opinii, zawód ten jest niezwykle odpowiedzialny i wymagający ciągłego doskonalenia swoich umiejętności m.in. w zakresie języków obcych, procedur bezpieczeństwa i udzielania wszelkiej innej niezbędnej pomocy pasażerom. Uczniowie dowiedzieli się jakie wymogi trzeba spełnić, żeby zostać stewardessą, jak wygląda codzienna praca oraz jakie są przeciętne zarobki na wspomnianym stanowisku. Na koniec spotkania Pani Kamila podzieliła się własnymi refleksjami dotyczącymi nauki w „Czarnieckim”, przywołując swoich profesorów, którzy najbardziej zapadli w jej pamięci, tj.: Piotra Suligę, Artura Szczukockiego i Romualdę Gotlib.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rafalp/goscie