Giganci Programowania - Warszawa, Czas Dzieci

 

 

Giganci Programowania - darmowe warsztaty
programowania  dla uczniów i nauczycieli!

17.11.2020 r. 

Szanowna Dyrekcjo,
Drodzy Nauczyciele oraz Wychowawcy,

po raz kolejny zapraszamy dzieci i młodzież szkolną, a także kadrę pedagogiczną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach online z programowania.

Wystartowały zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne ,,Szkoła z Gigantami” oraz ,,Nauczyciel Przyszłości”. W tej edycji każda szkoła biorąca udział w programie ma szansę na atrakcyjne nagrody!

Celem Szkoły z Gigantami jest propagowanie idei programowania wśród uczniów od najmłodszych lat. Zajęcia są doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii. 

Kursy Nauczyciel Przyszłości natomiast skierowane są do kadry pedagogicznej i mają  wspomóc nauczycieli w poznaniu narzędzi wspomagających nauczanie zdalne. Warsztaty umożliwiają rozszerzenie kompetencji w zakresie wiedzy z języków programowania, które weszły do podstawy programowej szkół. 

Program zajęć ,,Szkoła z Gigantami” dopasowany jest odpowiednio do grupy wiekowej - tematyka poświęcona będzie programowaniu gier w środowisku Scratch oraz tworzeniu stron internetowych.

Dla Nauczycieli przygotowaliśmy z kolei trzy bloki tematyczne:
- środowisko Scratch;
- język programowania Python;
- narzędzia do nauki online.

Ponadto, partnerem wydarzenia został Microsoft - pierwsze zajęcia z narzędzi do nauki online poprowadzi przedstawiciel firmy, który skupi się na omówieniu narzędzi Microsoft, w tym Microsoft Teams.

Warsztaty są całkowicie bezpłatne dla wszystkich uczestników. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja.

Każdy uczestnik po zrealizowaniu kursu otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Zapisu można dokonać pod poniższym linkiem, gdzie znajdą Państwo również szczegółowy terminarz, harmonogram i zakres tematyczny warsztatów. 

Aby dowiedzieć się więcej oraz zapisać się na warsztaty, kliknij tutaj

Wydarzenie ma zasięg ogólnopolski. Nie istnieją żadne wymagania i ograniczenia, poza koniecznością posiadania połączenia internetowego oraz sprawnego komputera lub laptopa.

Z okazji wydarzenia przygotowaliśmy również  konkurs dla szkół. Placówki i ich uczniowie zdobędą nagrody za udział z najwyższą frekwencją w wydarzeniu ,,Szkoła z Gigantami”:

  • I miejsce - Certyfikat Złotego Partneradla szkoły, voucher o wartości 3 000 zł na nowy sprzęt ITdo wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
  • II miejsce - Certyfikat Srebrnego Partneradla szkoły, voucher o wartości 2 000 zł na nowy sprzęt ITdo wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;
  • III miejsce - Certyfikat Brązowego Partneradla szkoły, voucher o wartości 1 000 zł na nowy sprzęt ITdo wykorzystania w sklepie komputerowym oraz voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs semestralny w szkole Giganci Programowania;

Pozostałe 7 szkół z pierwszej 10-tki otrzyma voucher dla najlepszego ucznia na wybrany kurs dodatkowy online w szkole Giganci Programowania.

Dodatkowo wszystkie szkoły, z których więcej niż 30 uczniów weźmie udział w naszych szkoleniach, zostaną wyróżnione specjalnym certyfikatem uczestnictwa w szkoleniu.

>>Wzór certyfikatu dla szkoły
Będziemy wdzięczni za udostępnienie informacji uczniom, rodzicom, a także nauczycielom różnych specjalności, także nauczania początkowego.

Poniżej przekazujemy również treść posta o naszej akcji, którą mogą Państwo udostępnić swoim uczniom poprzez portale społecznościowe, bądź wpis na stronie internetowej:

Drodzy uczniowie i nauczyciele!

Zachęcamy do udziału, ponieważ to liczba zapisanych osób decyduje o przyznaniu nagrody.  Pierwsze zajęcia startują już 30 listopada.

Szczegóły i zapisy znajdują się na stronie www.szkolazgigantami.pl.
 

Przesyłamy również link do grafiki naszego wydarzenia, którą mogą Państwo załączyć wraz z postem: >>GRAFIKA DO POSTA<<
 

Już teraz zapraszamy do dołączenia do naszej grupy na Facebooku Nauczyciele Przyszłości - grupa o nowoczesnym nauczaniuktórej celem jest dzielenie się wiedzą o nauczaniu programowania, edukacji zdalnej, a także wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi w nauczaniu różnych przedmiotów.
Obserwuj nas w mediach społecznościowych:
na Facebooku www.facebook.com/giganciprogramowania
na Instagramie www.instagram.com/giganciprogramowania
i na YouTube www.youtube.com/giganciprogramowania

Pozdrawiamy,
Giganci Programowania

www.giganciprogramowania.edu.pl/

 

Źródło: info pan Marek Ledwoch
Redakcja: Lidia Jurek i Joanna Ziental