IMG 0031

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie żłobek

20.12.2019 r. młodzież z ,,Czarnieckiego" zaprezentowała wspaniały program bożonarodzeniowy pełen refleksyjnych, głębokich  treścią tekstów, subtelnych dżwięków muzyki z nieodłącznymi tradycyjnymi polskimi koldędami i  pastorałkami, uznanymi utworami muzyki polskiej.

IMG 0004

Organizatorzy występu zadbali o najmniejszy detal koncertu. Należy podkreślić smak, gust i estetykę uczniowskiego występu, czyli wizualną stronę  tej artystycznej uczty.

Spotkaliśmy się przy roziskrzonych ciepłym świateł choinkach. Tu i tam lekki, nastrojowy półmrok sali rozświetlały także delikatnie migocące  lampiony oraz blask białych świec - roratek płonących w białych,  stylizowanych adwentowo osłonkach. Wrażenia i przeżycia potęgował pięknie nakryty i udekorowany stół, z wieńcem, przy którym zasiedli nasi artyści  z różnych klas Liceum i Technikum.

Nad całością czuwał prowadzący konferansjerkę Konrad Suliga, maturzysta  TI oraz  widoczna  także w drugim tle ekipa nagłaśniająca nasz koncert.  Pięknie wyeksponowana od góry  wizualizacja szopki betlejemskiej  wprowadzała w klimat spotkania...

Dziękujemy wszystkim uczennicom i uczniom, którzy pod czułą opieką pań polonistek - pani Renaty Kaczmarskiej i pani Joanny Krawczyk-Bartos zaangażowali się w przygotowanie tego nastrojowego, wyjątkowego i udanego świątecznego przedstawienia.

Jeszcze raz gorące brawa!

,,Nie było miejsca dla Ciebie
w Betlejem w żadnej gospodzie
i narodziłeś się, Jezu,
w stajni, w ubóstwie i chłodzie.

/…/”

ks. Mateusz Jeż