DSC 0006     W grudniu 2013r. nauczyciele matematyki z naszej szkoły zaprosili nauczycieli i uczniów gimnazjów z powiatu włoszczowskiego do wzięcia udziału w III edycji „Potyczek matematycznych”, proponując udział w jednym z czterech konkursów, zaplanowanych na dzień 21 stycznia 2014r:

I. „Gimnazjalny Mistrz Rachunków”.

II. „Mistrz Logicznego Myślenia”.

III.Konkurs matematyczno-plastyczny pod hasłem „Świat w  figurach”.

IV.Konkurs matematyczno – informatyczny na prezentację multimedialną lub film „Czy matematyka jest potrzebna w życiu?”

Zaplanowane konkursy miały na celu: popularyzowanie wiedzy matematycznej i informatycznej, doskonalenie umiejętności rachunkowych oraz umiejętności logicznego i twórczego myślenia, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych oraz umiejętności posługiwania się technologią informacyjną, pokazanie figur geometrycznych w otaczającym nas świecie poprzez prace plastyczne, jak również wprowadzenie młodzieży w atmosferę przyszłych egzaminów i konkursów.

Naszym pomysłem zainteresowało się siedem szkół gimnazjalnych.

Honorowy patronat nad III Potyczkami Matematycznymi w ZSP nr 2 objęło Starostwo Powiatowe we Włoszczowe.

Harmonogram „Potyczek matematycznych” przedstawiał się następująco:

1. 845 – Zbiórka uczestników konkursów matematycznych

2. 900 – 1000 – Konkursy I i II.

3. 1000 – 1200 - Poczęstunek; pokaz prezentacji konkursowych; oglądanie wystawy prac plastycznych.

4. 1200 – Ogłoszenie wyników.

O godz. 1200 ogłoszono wyniki poszczególnych konkursów. Laureaci miejsc I – III oraz wszyscy wyróżnieni otrzymali dyplomy i nagrody. Dla pozostałych uczniów były skromne upominki.

Laureatom konkursu nagrody oraz dyplomy wręczali przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Spraw Obywatelskich, Pan Robert Ślęzak, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 we Włoszczowie, a zarazem Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Powiatu Włoszczowskiego, Pan Zbigniew Hamera oraz Dyrektor ZSP Nr 2, Pan Marek Ledwoch.

W konkursie „Gimnazjalny Mistrz Rachunków” wzięło udział 15 uczniów.

I miejsce: Marta Malicka – Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

II miejsce: Aleksandra Synowiec – Publiczne Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie

III miejsce: Barbara Szumiał - Publiczne Gimnazjum w Moskorzewie

Wyróżnienie: Renata Nowak - Publiczne Gimnazjum w Kurzelowie

W konkursie „Mistrz Logicznego Myślenia” wzięło udział 18 uczniów.

I miejsce: Stanisław Kaczmarski – Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

II miejsce: Anita Ptak - Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

III miejsce(ex aequo): Maciej Kozłowski, Damian Rak - Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

Wyróżnienia: Szymon Gąsior i Krzysztof Kurzak - Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowie

Na konkurs matematyczno – informatyczny na prezentację lub film pod hasłem „Czy matematyka jest potrzebna w życiu?” wpłynęło 17 prac.

I miejsce: Wojciech Pytlarz – Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

II miejsce: Filip Stolarczyk - Publiczne Gimnazjum w Olesznie

III miejsce:Monika Rogula – Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

Wyróżnienia: Marta Malicka i Anita Ptak - Publiczne Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie

Z kolei na konkurs matematyczno-plastyczny „Świat w figurach” wpłynęło 30 prac.

I miejsce: Olga Jankowska – Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

II miejsce: Aleksandra Sosnowska - Publiczne Gimnazjum w Koniecznie

III miejsce: Gabriela Szczerba – Publiczne Gimnazjum w Moskorzewie

Wyróżnienia: Joanna Struska i Magdalena Strączyńska - Publiczne Gimnazjum w Koniecznie; Patrycja Słowik - Publiczne Gimnazjum Nr 1 we Włoszczowe, Anna Niewiadomska - Publiczne Gimnazjum w Olesznie

Sponsorami nagród i poczęstunku dla młodzieży byli:

• Starostwo Powiatowe we Włoszczowe.
  • Spółdzielnia Uczniowska „Pokemon” przy ZSP Nr 2 we Włoszczowie.

Organizatorami III Potyczek Matematycznych byli członkowie szkolnego Zespołu Matematycznego: Renata Konwiak, Aneta Błońska, Anna Malicka, Justyna Pędziwilk – Szweda, Iwona Szumiał, Katarzyna Tatar, Joanna Ziental, Karol Chrzanowski oraz Renata Palus, nauczyciel przedmiotów zawodowych w technikum organizacji reklamy.

W przyszłym roku planujemy IV edycję konkursu.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/konkurs_matematyczny