8 kwietnia 2014 (wtorek), godź. 10.00 sala 101.

Zgłoszenia do 6 kwietnia 2014!!!

ZAPRASZAMY!!!

Regulamin Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
I. Postanowienia ogólne:
1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych.
2. Konkurs jest organizowanz jako etap - eliminacje międzyszkolne.
II. Cele konkursu:
- zainteresowanie młodzieży różnymi aspektami życia krajów anglojęzycznych;
- uświadomienie roli znajomości języków obcych we wzajemnych kontaktach i poszanowaniu różnic kulturowych;
- kształcenie umiejętności wyszukiwania informacji z różnych źródeł (Internet, prasa, książki, telewizja, encyklopedie, programy komputerowe).
III. Zagadnienia
Zagadnienia związane z szeroko rozumianą kulturą krajów obszaru anglojęzycznego.
IV. Organizatorzy.
1. Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych dla uczniów klas III szkół gimnazjalnych organizuje Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetm. Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.
2. Konkursem koordynują nauczyciele języka angielskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie.
3. Informacje na temat konkursu oraz regulamin i zagadnienia znajdują się na stronie internetowej zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2: http://www.zsp2wloszczowa.pl/ (zakładka REKRUTACJA/KONKURSY GIMNAZJALISTY)
4. Konkurs przeprowadza Komisja szkolna przy ZSP 2 we Włoszczowie.
5. Organizator konkursu ma następujące zadania:
- odpowiada za poziom merytoryczny konkursu i jego organizację;
- opracowuje program konkursu;
- ustala harmonogram konkursu;
V. Uczestnicy konkursu:
1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych;
2. Uczestnicy dojeżdżają do siedziby organizatora na koszt własny.
4. Do etapu międzyszkolnego należy wytypować 2 uczniów.
5. Udział w Konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem przez uczestnika dobrowolnej zgody na zbieranie i przetwarzanie przez Organizatorów jego danych osobowych na zasadach określonych w Ustawie o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2002 r. Nr 133, poz. 833 z późn. zm.) w celach określonych w regulaminie Konkursu.
6. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo, a uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na publikowanie ich nazwisk, informacji ich dotyczących związanych z udziałem w Konkursie na stronie internetowej ZSP 2 Włoszczowa.
VI. Terminarz .
1. Konkurs odbędzie się w siedzibie organizatora ul. Koniecpolska 40, w dniu 8 kwietnia 2014 (środa) o godzinie 10.00, sala 101.
2. Konkursu przeprowadzi komisja powołana przez ZSP 2 we Włoszczowie, po otrzymaniu zgłoszeń do udziału w konkursie.
3. Zgłoszenia do 6 kwietnia 2014 pod adresem e – mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. [Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.] (temat wiadomości: JA).
4. W zgłoszeniu należy podać:
- imiona i nazwiska uczestników;
- nazwę i adres szkoły;
- aktualny adres e-mail szkoły lub e-mail osoby do kontaktu;
- imię i nazwisko opiekuna zgłaszanych uczniów.
5. Komisja przy ZSP 2 opracuje zestawy pytań.
6. Zawody mają formę testu (pytania zamknięte i otwarte).
7. Zestaw konkursowy zawiera pytania opracowane w języku angielskim i polskim.
VII. Nagrody dla zwycięzców konkursu.
Nagrody i wyróżnienia dla zwycięzców eliminacji międzyszkolnych zapewniają organizatorzy konkursu.
Organizatorzy konkursu:

Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 Nauczyciele języka angielskiego