klasa

ADMINISTRACYJNO-PRAWNA

Znalezione obrazy dla zapytania prawnik

Wybór tej klasy daje  możliwość

zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu

polskiego prawa administracyjnego,

cywilnego, handlowego, karnego,

ubezpieczeń społecznych, prawa pracy

oraz prawa spadkowego.

Przedmioty rozszerzone do wyboru: język polski (od klasy pierwszej) historia, wiedza o społeczeństwie, język obcy (od klasy drugiej).

Uzupełniające przedmioty: elementy prawa, retoryka, emisja głosu, język migowy!

Perspektywa nauki: absolwenci mogą kontynuować naukę na renomowanych uczelniach, na takich kierunkach, jak m.in.: administracja publiczna i samorządowa, socjologia, filologia polska, historia, archiwistyka, archeologia, pedagogika, dziennikarstwo, prawo, stosunki międzynarodowe, politologia, polityka społeczna, samorząd terytorialny i polityka regionalna.

Wybór tego kierunku daje Ci możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu polskiego prawa administracyjnego, cywilnego, handlowego, karnego, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa spadkowego oraz rodzinnego i opiekuńczego.

Kierunek pozwala także na zdobycie umiejętności niezbędnych przy naborze do takich instytucji, jak:

- sądy i prokuratury (przewidywana współpraca z Sądem Rejonowym i Prokuraturą Rejonową, Wyższą Szkoła Ekonomii,  Prawa i Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach).

obrazek2

W liceum z tym programem  nauczysz się:

- korzystać z przepisów prawa,
- rozpoznawać sytuację gospodarczą i ekonomiczną w regionie i kraju,
- planować działalność gospodarczą na rynku pracy,
- wykorzystywać różne techniki biurowe,
- sporządzać dokumentację i korespondencję         handlową,
- korzystać z różnych źródeł informacji,
- pracować w zespole lub kierować jego pracą,
- planować swoją przyszłą karierę zawodową.

Program klasy AP adresowany jest do          uczniów, którzy:

- są otwarci na kontakty i współpracę z ludźmi w instytucjach państwowych lub samorządowych,
w przedsiębiorstwach lub własnej firmie,
- interesują się zjawiskami zachodzącymi w gospodarce,
- chcą zdobywać wiedzę z zakresu prawa i postępowania administracyjnego,
- chcą zdobywać i rozwijać umiejętności organizatorskie, marketingowe i z zakresu zarządzania.

Kierunki studiów, do których przygotowuje ta klasa to m.in.: administracja publiczna i samorządowa; historia, politologia, prawo, polityka społeczna, socjologia, informacja naukowa i bibliotekoznawstwo, filologia polska, makrokierunki – samorząd terytorialny i polityka regionalna.

Drogi Gimnazjalisto, przyjdź do nas!

Aktualizacja: 09.05.2019 r.