Zajrzyj tutaj...

13.11.2020 r.

Czarniecki Chemią stoi - aż sześcioro naszych drugoklasistów zakwalifikowało się do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Chemicznej organizowanej przez Wydział Chemii oraz Fundację Pro Chemia przy Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Są to:

2 biologiczno-chemiczna

Gieroń Zuzanna

Malinowska Aleksandra

Szczukocki Jakub

2 bio - medyczna:

Oleksy Zuzanna

Świeboda Joanna

Zug Ewelina

Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności.

Limit punktów będący podstawą kwalifikacji do III etapu jest taki sam dla wszystkich szkół i wynosi co najmniej 50 % maksymalnej liczby punktów. Limit ten może zostać podwyższony przez Komitet Główny. Do finału dopuszczanych jest nie więcej niż 200 osób (z każdej kategorii), którzy uzyskali najwyższe liczby punktów na etapie eliminacji okręgowych. Trzeci etap odbywa się wyłącznie w siedzibie organizatora. Czas rozwiązywania zadań wynosi 90 minut na każdym etapie. Tytuł laureata uzyskuje 20 uczniów (w naszej kategorii).

Etap II odbędzie się 12 grudnia 2020 o godzinie 10.00. Będzie on przeprowadzony przy pomocy platformy testowej. Konieczne wymagania:

- dostęp do Internetu, o prędkości co najmniej 4 MB/s;

-  jeden z następujących systemów operacyjnych: Windows, Linux, MacOS, Android lub iOS,

- zainstalowana przeglądarka internetowa: Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari, Opera lub Microsoft Edge - dwie ostatnie wersje albo - Internet Explorer 11+,

-adres mailowy.

Trzymamy kciuki za naszych pasjonatów CHEMICZNYCH. Powodzenia!!!

Źródło: tekst pani Irena Wrońska
Redakcja: Lidia Jurek