obrazek1O tytuł laureata i finalisty XXVII edycji Olimpiady Artystycznej walczył uczeń klasy II ma naszego liceum, Szymon Jachowicz.

Olimpiada Artystyczna to konkurs ogólnopolski organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Olimpiady Artystycznej, finansowany dzięki dotacji Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Konkurs prowadzony jest w dwóch sekcjach: plastyki (historia sztuki) i muzyki (historia muzyki). Olimpiada Artystyczna jest adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się egzaminem maturalnym.

Jej celem jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań młodzieży sztuką (muzyką i plastyką) polską i obcą.

Szymon w eliminacjach szkolnych (I stopnia) zmagał się z dwuczęściowym egzaminem pisemnym obejmującym:

• test z wiedzy o muzyce,
  • opis i analizę dzieła muzycznego mające formę wypracowania.

Należy dodać, że Szymon jest jednym z czterech uczestników tego konkursu w województwie świętokrzyskim. W ocenie szkolnego jury uczeń poradził sobie bardzo dobrze zarówno z częścią testową, jak i wypracowaniem. Obecnie jego praca została przesłana do koordynatora województwa świętokrzyskiego w celu ponownego sprawdzenia i ewentualnego zakwalifikowania jej do etapu II.

Szymonowi gratulujemy odwagi przystąpienia do Olimpiady Artystycznej oraz podziwiamy jako pasjonata sztuki, a zwłaszcza muzyki.

Urszula Robak

Renata Kaczmarska