fraszkaW dniu 29.11.2013r. grupa uczennic naszej szkoły brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „FRASZKA”.

Konkurs organizowany jest od pięciu lat przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Jego celem jest propagowanie polskich tradycji, obrzędów, kultury regionalnej jako wartości ponadnarodowych oraz szerzenie wśród młodzieży wiedzy o języku polskim i miejscu literatury polskiej w Europie (zarówno w aspekcie historycznym, jak też współczesnym).

Nasza szkoła po raz pierwszy zgłosiła swój udział w konkursie.

Reprezentowało nas dziewięć uczennic, które zmagały się z różnego typu pytaniami z zakresu historii i teorii literatury oraz wiedzy o języku.

W konkursie udział wzięły:

Magdalena Wypart kl. I s LO

Paulina Staszczyk kl. II s LO

Agata Ptak kl. II tj. LO

Katarzyna Delczyk kl. II ap/ma LO

Magdalena Ziętal kl. II ap/ma LO

Karolina Koza kl. II ap/ma LO

Karolina Klimczyk kl. III ap LO

Aleksandra Janik kl III ap LO

Sylwia Stępień kl. III ap LO

Mamy nadzieję, że wszystkim dziewczynom uda się zająć czołowe miejsca i zdobyć cenne nagrody. Niestety przekonamy się o tym dopiero pod koniec marca 2014r, kiedy zostaną ogłoszone wyniki.