Młodzież klas I TE i II TE w czasie matury próbnej skorzystała z zaproszenia na zajęcia edukacyjne w Wyższej Szkole Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.

Uczniowie zapoznali się z oferta uczelni, uczestniczyli w warsztatach: Grafika i animacja komputerowa w grach i symulacjach, Kariera w świecie wirtualnym – czy w sieci da się zarobić na życie?, O tym nie wiedziałeś… osobliwości regionu świętokrzyskiego. Dzięki wyprawie na uczelnie wyższą młodzież ma obraz studenckich wykładów. Jest to również świetna okazja do tego, by wczuć się w atmosferę studiów i dowiedzieć z pierwszej ręki, co zrobić, aby nadać właściwy bieg przyszłej karierze i rozwojowi swoich pasji i zainteresowań.?