DSC01046„Die wahre Lebensweisheit besteht darin, im Alltäglichen das Wunderbare zu sehen” (prawdziwa mądrość życiowa polega na tym, by w codzienności widzieć nadzwyczajność), cytat Pearl S. Buck stał się mottem III Powiatowego Konkursu Recytatorskiego w języku niemieckim, który odbył się 22 października 2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie.

Konkurs skierowany był do uczniów gimnazjów Powiatu Włoszczowskiego. W bieżącym roku wzięło w nim udział ogółem 18 uczestników z PG w Koniecznie, PG w Krasocinie, PG w Olesznie, PG w Bukowie, PG w Kluczewsku, PG nr 1 i 2 we Włoszczowie. Uczestników oceniało profesjonalne jury w składzie:

1. przewodnicząca pani Elżbieta Niźnik – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 we Włoszczowie i nauczyciel języka polskiego

2. członek jury pani Magdalena Michałek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Czarncy i nauczyciel języka niemieckiego

3. członek jury pani Krystyna Patyńska – nauczyciel języka niemieckiego w ZSP nr 2 we Włoszczowie.

Uczniowie biorący udział w konkursie recytowali wiersze niemieckich poetów współczesnych.

Biorąc pod uwagę wysoki poziom oraz sposób prezentacji wykonywanych utworów, jury miało niecodzienne zadanie. Po burzliwych naradach wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zdobyła Weronika Śpiechowicz z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie

II miejsce przypadło Kamili Domoradzkiej z Publicznego Gimnazjum w Olesznie

III miejsce zajęła Katarzyna Michałek z Publicznego Gimnazjum w Kluczewsku.

Jury przyznało również cztery wyróżnienia dla Filipa Bukowskiego z Publicznego Gimnazjum w Bukowie, Aleksandry Synowiec z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włoszczowie, Patrycji Pasowskiej z Publicznego Gimnazjum nr 1 we Włoszczowie oraz Justyny Grzyb z Publicznego Gimnazjum w Krasocinie. Pozostali uczniowie otrzymali drobne nagrody za udział w konkursie w postaci notesów, imiennych długopisów oraz kubków z logo szkoły ZSP nr 2 we Włoszczowie.

Rozdania laureatom cennych nagród oraz dyplomów uczestnictwa dokonali przedstawiciel Starostwa Powiatowego, Kierownik Wydziału Oświaty, Pan Robert Ślęzak, Wicedyrektor ZSP Nr 2 Pani Elżbieta Niźnik, członkowie jury oraz organizatorki konkursu – nauczycielki języka niemieckiego z ZSP Nr 2 we Włoszczowie Katarzyna Bąk, Agnieszka Antońska i Lena Gąsior.

W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim życzliwym partnerom naszego przedsięwzięcia, którzy wsparli nas w zorganizowaniu konkursu.

Dziękujemy Starostwu Powiatowemu we Włoszczowie za ufundowanie nagród rzeczowych w postaci przepięknych książek ”Perły świata”, słuchawek Panasonic, notesów oraz pendrive, panu Dyrektorowi Markowi Ledwochowi za zasponsorowanie dyplomów i imiennych długopisów dla wszystkich uczestników konkursu, Zakładowi Produkcyjnemu Urządzeń Elektrycznych we Włoszczowie za przekazanie firmowych gadżetów w postaci plecaków, notesów i długopisów, Hurtowni Spożywczej MAGDA we Włoszczowie za przekazanie ciastek, słodyczy i napojów na poczęstunek, Pizzerii „Halo Pizza”we Włoszczowie za ufundowanie 2 zaproszeń na wspaniałą pizzę, salonowi kosmetycznemu SERENE we Włoszczowie za ufundowanie nagrody „Jesienny relaks” oraz Spółdzielni Uczniowskiej i Samorządowi Uczniowskiemu za ufundowanie kubków z logo szkoły.

Katarzyna Bąk

Agnieszka Antońska

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/konkurs_niemiecki