Uczniowie klasy IV TAK uczestniczyli w warsztatach terenowych, których głównym założeniem było poznanie zabytkowych ogrodów w Nieznanowicach i Rzeszówku.

25 października mieliśmy możliwość zwiedzenia parku w Nieznanowicach, będącego obecnie własnością prywatną.

Park jest w trakcie rewaloryzacji, która pozwala na nowo odkryć piękno tego miejsca. Dzięki uprzejmości właściciela mogliśmy nie tylko obejrzeć rozległy ogród i ruiny pałacu, ale także wysłuchać informacji na temat przebiegu prac rewaloryzacyjnych, których efekty są już widoczne i cieszą oko.

Zupełnie odmienne wrażenie wywarł na nas park przydworski w Rzeszówku. Obiekt ten jest od dawna opuszczony i zaniedbany. W parku zachowały się piękne, pomnikowe dęby pamiętające czasy świetności dworu, jednak brak opieki wpływa na powolne zarastanie terenu i niszczenie drzew.

Ćwiczenia terenowe były związane z oceną wieku drzew, określeniem i próbą odtworzenia układów kompozycyjnych w ogrodach.

Jesienna mgła nie przeszkodziła nam w zajęciach i podkreślała jeszcze dostojny charakter starych parków.

Bardzo dziękujemy panu Skalskiemu za umożliwienie nam zwiedzenia parku w Nieznanowicach.

Uczniowie klasy IV TAK z opiekunką Moniką Kaczmarską

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/rzeszowek