Dzięki uprzejmości Biblioteki Publicznej we Włoszczowie uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w programie artystycznym zatytułowanym „O Aleksandrze Fredrze i miłości pół żartem pół serio” w wykonaniu Stanisława Nyczaja, Małgorzaty Siemieniec oraz Ewy Marii Wojtasik, który zaprezentowano w Domu Kultury w naszym mieście.

W części pierwszej – fredrowskiej- przedstawione zostały ciekawsze fakty z biografii i twórczości komediopisarza, wyeksponowane częściowo w interpretacji uczniów klasy II ap/ma LO Katarzyny Delczyk, Ewy Staszczyk, Aleksandry Wyciszkiewicz oraz Szymona Jachowicza.

W części drugiej – liryczno- satyrycznej autorzy zaprezentowali przepiękne wiersze o miłości, przeplecione krótkimi humoreskami, prozą oraz fraszkami i aforyzmami.

Nasza młodzież bardzo pozytywnie odebrała tak zaprezentowaną formę kontaktu z literaturą.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/o_fredrze