P1050462Atrakcyjną wycieczkę odbyła klasa III s LO, która w dniu 04.09.2013 zwiedzała ekspozycję XXI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach.

W imprezie tej, odbywającej się na terenie Targów Kielce, brały udział firmy zbrojeniowe z całego świata. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia najnowszej broni i sprzętu wojskowego włącznie z hitem wystawy, Wozem Wsparcia Bezpośredniego PL 01 Concept. Spotkali tam również przedstawicieli znajomej firmy, WZM z Siemianowic Śląskich, w której mięli przyjemność gościć w ubiegłym roku.

W Kielcach nie zabrakło również ciekawych pokazów, min. ratownictwa w wykonaniu Państwowej Straży Pożarnej, tresury psów policyjnych a także wyposażenia Policji Polskiej z lat 20 XX wieku. Swoje punkty rekrutacyjne miały Politechniki z Łodzi i Kielc a także ciesząca się największym zainteresowaniem Wyższa Szkoła Sił Powietrznych z Dęblina.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/3s