Już od września uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie będą brać udział w projekcie: ,,Zawodowcy z Włoszczowy”, Priorytet IX PO KL Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie 9.2. Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa wyższego.

W projekcie wezmą udział uczniowie Technikum Geodezji, Technikum Organizacji Reklamy oraz Technikum Ekonomicznego.

Dla uczniów Technikum Geodezyjnego zostanie zakupiony profesjonalny sprzęt geodezyjny (tachimetry elektroniczne, zestawy niwelacyjne itp.) oraz oprogramowanie geodezyjne, co pozwoli na utworzenie stanowisk wymaganych na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

W ramach projektu szkoła będzie prowadzić współpracę z pracodawcami i instytucjami rynku pracy w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Uczestnicy projektu odbędą staże i praktyki w firmach geodezyjnych, dzięki czemu będą mogli wykorzystać swoją wiedzę w praktyce.

Dla technikum ekonomicznego oraz technikum organizacji reklamy również zostanie zakupione odpowiednie oprogramowanie komputerowe.

Projekt daje możliwość podniesienia kompetencji kluczowych u uczniów technikum, w szczególności z zakresu ITC, nauki języków obcych, doradztwa zawodowego.

Podejmowane w projekcie działania mają również służyć podniesieniu wiedzy z przedmiotów zawodowych.

Realizacja projektu będzie trwać dwa lata. Po jej ukończeniu uczniowie będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę na rynku pracy.