DSC 0341W sobotę 25 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie odbył się happening pod hasłem „Czarniecki na topie”.

Impreza zorganizowana została z myślą o promocji szkoły oraz firm o pokrewnym profilu działalności z nią współpracujących.

Każdy, kto tego sobotniego popołudnia zdecydował się odwiedzić „Czarnieckiego”, z pewnością tego nie żałował. Na zaproszonych gości czekało mnóstwo atrakcji. Uczniowie ZSP Nr 2 wspólnie z nauczycielami przygotowali różnorodny program artystyczny. Zgromadzona publiczność miała możliwość podziwiać talenty aktorskie, wokalne oraz taneczne młodzieży.

Z żywą reakcją widzów spotkał się chociażby pokaz tańca połączony z nauką dla publiczności. Pod sceną znalazło się wielu chętnych, którzy chcieli poznać kroki tańców nowoczesnych. Nie mniejsze uznanie budziły występy zespołów muzycznych, solistek a także inscenizacje teatralne.

Poza sceną również wiele się działo. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w licznych pokazach i prezentacjach przygotowanych zarówno przez organizatorów, jak również zaproszone do współpracy uczelnie wyższe w tym min. Politechnikę Świętokrzyską, która zaprezentowała możliwości programu komputerowego Solid Works oraz wydruku w 3D. Wyższa Szkoła Ekonomii i Prawa z Kielc umożliwiała pomiar ciśnienia tętniczego, cukru, cholesterolu oraz przygotowała pokaz profesjonalnego makijażu.

Odwiedzając poszczególne stoiska przygotowane przez nauczycieli i uczniów „Czarnieckiego” można było zapoznać się z bogatą ofertą kierunków kształcenia jakie proponuje szkoła. Ogromną popularnością cieszyły się pokazy z takich dziedzin jak: fizjoterapia, hipoterapia, rysunek i fotografia oraz architektura krajobrazu i geodezja. Uznanie i zaciekawienie budziła także wystawa użytecznych przedmiotów wykonanych z makulatury oraz prezentacja maszyn rolniczych.

Swoje oferty prezentowali również pracownicy włoszczowskich firm i instytucji, z którymi współpracuje szkoła. Uczestnicy festynu mogli skorzystać z porad w wielu kwestiach, których udzielali przedstawiciele Urzędu Skarbowego, ZUS-u czy Biura Rachunkowego. Nie zabrakło także przedstawicieli Policji i Straży Pożarnej.

Ci, którym kondycja i sprawność fizyczna na to pozwoliły, próbowali swoich sił na ściance wspinaczkowej. Wielu wybrało strzelnicę air soft i paint ball lub starodawne łucznictwo oraz inne gry i zabawy sprawnościowe. Młodzież chętnie brała udział w pokazie i nauce udzielania pierwszej pomocy.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy. Specjalnie dla nich zorganizowano plac zabaw oraz liczne konkursy z nagrodami.

Imprezę należy niewątpliwie uznać za udaną. Nawet aura wyraźnie sprzyjała „Czarnieckiemu”, gdyż mimo groźnie wyglądających chmur, które niemal cały czas zasnuwały niebo, nie spadła nawet kropla deszczu.

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 we Włoszczowie pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w happeningu, a szczególnie ofiarodawcom i sponsorom imprezy, wśród których znaleźli się:

Starostwo Powiatowe we Włoszczowie, Urząd Gminy Włoszczowa, „Agropasz” S.J.J. Mciejczyk & D. Stępień, Józef Ochocki Zakład Piekarniczy, „Marboj” s.c. M. Suliga i D. Konieczno, „Magda” P.H.U. Hurt Art. Spoż. K. Bąk, Artkom Włoszczowa, „TRANS-BUS” C. Piech, Bank Spółdzielczy we Włoszczowie, Getin Bank Włoszczowa, Biuro Rachunkowe LEX BUFIKs B. Kącka, Cukiernia „Migoń” we Włoszczowie, Cukiernia „Camargo” we Włoszczowie, „Tortela” Zakład Cukierniczy K. Musiał, Baza Alternatywna Bukowa, ARTEK Ubój i przetwórstwo mięsa Koniecpol, SOLEKO M. Grabiec, MACMILIAN Education, ELMAX R. Loręcka, Politechnika Świętokrzyska, PHU Paver K. Sienkiewicz, Zbyszko Company Sp. z o.o., Fotomulewicz, ZPUE Włoszczowa, Ubezpieczenia AZ Kielce, Policja „2013-Rok Pieszego”, Straż Pożarna Włoszczowa, OSM Włoszczowa, PKS Włoszczowa, P.H.U. „EKO” s.c. Włoszczowa, WTH Włoszczowa, Urząd Skarbowy we Włoszczowie, Centrala nasienna Kielce, BGŻ we Włoszczowie, ZUS Włoszczowa, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Słupi, „Sara” F.H. J. Celebańska, Centrum Ogrodnicze Świeboda.