W dniu 26 kwietnia 2013 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie, odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście:

- pan Dariusz Czechowski – Starosta Włoszczowski

- pan Roman Wojtalczyk – Sekretarz Powiatu

- pan Antoni Kubicz – Przedstawiciel Izby Rolniczej

Akademia rozpoczęła się przekazaniem pocztu sztandarowego reprezentacji uczniów klas młodszych przez absolwentów oraz odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie pan Dyrektor ZSP Nr 2 oraz zaproszeni goście w krótkich wystąpieniach podkreślili wyjątkowość chwili zakończenia edukacji w szkole średniej, pogratulowali absolwentom wyników na świadectwach oraz życzyli sukcesów na egzaminach maturalnych i zawodowych.

Wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe z rąk dyrekcji szkoły, wychowawców, nauczycieli, kierownika internatu oraz zaproszonych gości.

Z kolei przedstawiciele absolwentów podziękowali dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za przekazaną wiedzę, wspólnie spędzony czas oraz wysiłek włożony w stworzenie uczniom odpowiednich warunków i atmosfery do nauki.

Uroczystości zakończyły się w salach lekcyjnych, w których wszyscy absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły średniej.

DSC 0354DSC 0389DSC 0382DSC 0375DSC 0417DSC 0450DSC 0446DSC 0486 DSC 0498 DSC 0416