Dnia 08.03.2013 r. klasy: II TAK/TG, II TR i III TA/TE odbyły wycieczkę do Kielc na XIX Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH. Były one poświęcone głównie maszynom rolniczym, ale bystre oczy przyszłych architektów i geodetów dostrzegły również urządzenia do pielęgnacji terenów zieleni.

Uwagę przyciągały liczne prezentacje i filmy, którym towarzyszyły wykłady prowadzone przez specjalistów. Piękne hostessy roznosiły interesujące ulotki a przystojni mężczyźni wręczali nielicznie obecnym na targach kobietom tulipany z najlepszymi życzeniami z okazji ich święta, przypadającego akurat w tym dniu. Największym zaskoczeniem i atrakcją dla naszych uczniów okazała się jednak pomysłowa reklama jednej z firm, która rozdawała przybyłym na targi wiadra. Ponadto uczestnicy wycieczki mieli możliwość osobiście przetestować zgromadzone na targach wielkie maszyny rolnicze. Szczególnie chętnie „za kółkiem” ogromnych ciągników siadały dziewczyny. Chłopcy woleli brać udział w licznych konkursach i zawodach z ciekawymi nagrodami. Pomimo deszczowej pogody wycieczkę należy uznać za bardzo udaną. Dzięki dobrej organizacji, którą zajął się pan Mariusz Małek uczniowie w miłej atmosferze mogli nabywać wiedzę i nowe doświadczenia, które na pewno wykorzystają w przyszłości w wykonywanym zawodzie.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/agrotech