W dniu 22 lutego 2013 roku klasa I Liceum Ogólnokształcącego o nachyleniu administracyjno- prawnym i medialno- artystycznym odbyła wycieczkę tematyczną do Kielc.

Pierwszym punktem wizyty w Kielcach był udział młodzieży naszej szkoły w Dniu Otwartym Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję uczestniczyć w interesującym wykładzie historycznym pt. Co Kielecczyzna zawdzięcza towarzyszowi Kim Ir Senowi? Zaprezentowany przez prof. dr. hab. Grzegorza Miernika wykład multimedialny oraz przeprowadzone przez niego warsztaty źródłowe spotkały się z bardzo przychylną reakcją młodzieży.

Kolejnym miejscem, które odwiedzili nasi uczniowie było Centrum Geoedukacji Kielce. Młodzież w trakcie pobytu w Centrum została zapoznana z głównymi epokami geologicznymi. Ponadto odbyła krótką podróż w głąb naszej planety dzięki kapsule czasu.

Uczniowie klasy I AP/MA LO dotarli także do lodowiska w Centrum Sportowym Stadion Kielce, gdzie doskonalili umiejętność jazdy na łyżwach

Zwieńczeniem pobytu w stolicy naszego województwa był udział młodzieży w koncercie filharmonicznym Arydzieła Symfoniki. Uczniowie z uwagą wysłuchali utworów R. Wagnera, L. van Beethovena oraz C. Franka w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej oraz wirtuoza fortepianu Eugena Indjicia.

Na zakończenie warto dodać, iż wycieczka przebiegała w bardzo dobrej, radosnej atmosferze, a jej uczestnicy wyrażali duże zadowolenie z takiej formy edukacji i spędzania wolnego piątkowego popołudnia.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/wycieczka_do_kielc