PA030375

Uczniowie klasy IV TAK 5 X 2012 uczestniczyli w wycieczce zawodowej do Kielc i Tokarni.

W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Ogrodu Włoskiego przy Pałacu Biskupów w Kielcach. Dzięki uprzejmości dyrektora administacyjnego  Muzeum Narodowego w Kielcach zwiedzanie zostało połączone z analizą dokumentacji projektowej, która była podstawą rewaloryzacji ogrodu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Dworek Laszczyków oraz wzięli udział w ćwiczeniu terenowym na terenie Parku im. S. Staszica.

W parku etnograficznymw w Tokarni pan Tomasz Rak opowiedział uczniom o sposobach rekonstruowania ogródków wiejskich w skansenie oraz o metodach pozyskiwania informacji na ich temat.

Wyjazd okazał się ciekawą lekcją, która dała młodzieży możliwość zapoznania się z dorobkiem kulturalnym regionu świętokrzyskiego.

PA030353PA030358PA030369PA030370