07421 września 2012 roku młodzież dwóch klas: I AP/MA LO i II AP LO odbyła pierwszą w nowym roku szkolnym wycieczkę rowerową. Uczniowie wyruszyli sprzed budynku PCK-R w kierunku Łachowa, a następnie skierowali się drogami leśnymi ku Czarncy.

W wycieczce wzięło udział 38 uczniów pod opieką czterech osób: dwóch wychowawców (Artura Szczukockiego i Rafała Pacanowskiego) oraz nauczycielek: Justyny Olczyk i Katarzyny Tatar. Przeprowadzenie wycieczki dla tak licznej grupy było możliwe dzięki wypożyczalni rowerów działającej przez PCK-R. Pierwszym ważnym puntem tej imprezy była wizyta w Czarncy. Młodzież zwiedziła Izbę Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego istniejącą w miejscowej Szkole Podstawowej. Uczniowie mogli także podziwiać pamiątki po patronie naszej szkoły zgromadzone w Kościele parafialnym w Czarncy. Przewodnikiem uczniów w tym miejscu był pan Zygmunt Fatyga – Prezes Towarzystwa Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego. Po wizycie w Czarncy grupa udała się w kierunku Kątów i Konieczna. W tej ostatniej miejscowości, w szkółce leśnej czekało na młodzież ognisko. Po godzinnym odpoczynku uczniowie wraz z opiekunami powrócili do Włoszczowy. Należy podkreślić, iż wspomniana wyprawa była niezwykle udana. Uczestnikom dopisywała wspaniała, prawie letnia pogoda i co najważniejsze dobre humory. Nie było również poważniejszych kłopotów ze sprzętem rowerowym. Niektórzy z uczestników wycieczki już zaplanowali udział w zlocie rowerowym Barwy jesieni, zaplanowanym na 28 września.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/wycieczka