IMG_4473Dnia 3 września 2012r. o godzinie 9:30 rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Wcześniej młodzież i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w porannej mszy świętej w kościele pod wezwaniem NMP we Włoszczowie.

Ciągle letnia aura nie pozwalała do końca uwierzyć, że wakacje już się skończyły.

Tradycyjnie inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie głos zabrał pan Mariusz Małek, który poprowadził uroczystość.

Pan Dyrektor Marek Ledwoch serdecznie powitał po wakacyjnej przerwie Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i Pracowników szkoły oraz zaproszonego gościa w osobie Pana Starosty Włoszczowskiego Zbigniewa Matyśkiewicza. Pan Starosta w swoim krótkim przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na fakt, z którego możemy być dumni, iż nasza placówka liczy obecnie najwięcej uczniów spośród wszystkich włoszczowskich szkół średnich.

Pan Dyrektor poinformował wszystkich zebranych, że od tego roku szkolnego, z racji tak dużej liczby uczniów, nasza szkoła będzie miała dwóch wicedyrektorów. Obok obecnie sprawującego tę funkcję Pana Piotra Suligi, na stanowisko drugiego wicedyrektora została powołana nauczycielka języka polskiego Pani Elżbieta Niźnik. Wiadomość ta spotkała się z aprobatą młodzieży wyrażoną gromkimi brawami dla Pani profesor.

W dalszej części uroczystości nastąpiło  wręczenie nagród książkowych za osiągnięcie dobrych i bardzo dobrych wyników w nauce uczniom klas III technikalnych, którzy z racji odbywania praktyk wakacyjnych, dopiero zakończyli poprzedni rok szkolny. Z kolei Pan Starosta Zbigniew Matyśkiewicz wręczył  stypendia uczniom wybitnie uzdolnionym oraz osiągającym znaczące sukcesy w dziedzinie nauki, i sportu. Nagroda ta będzie im przyznawana przez cały rok szkolny.

Kolejnym punktem uroczystości było uczczenie minutą ciszy 73 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Mateusz Bartos życzył wszystkim kolegom i koleżankom zapału do nauki oraz powodzenia w nowym roku szkolnym a nauczycielom jak najwięcej wyrozumiałości i cierpliwości w pracy z młodzieżą.

Zanim uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się z wychowawcami Pan Dyrektor wyraził nadzieję, że ten nowy rok szkolny będzie dla wszystkich czasem przyjemnej i owocnej pracy.

Pozostaje nam oczekiwać, iż te życzenia się spełniąSmile

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/kasia_t/rozpoczecie_r_szk