"Bo coś w szaleństwach jest z młodości,  wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,

Co jest mądrzejsze od mądrości  i rozumniejsze od rozumu".

14 stycznia maturzyści klas III o LO, III sm LO, IV TR i IV TOŚ w obecności wychowawców, Dyrekcji Szkoły , Rodziców i zaproszonych gości bawili się na pierwszym w tym roku balu studniówkowym w hotelu Mariage.

Pan Dyrektor witając wszystkich zgromadzonych dokonał uroczystego otwarcia Studniówki. Mogliśmy usłyszeć kilka ciepłych słów płynących z ust  księdza prałata Zygmunta Pawlika – dziekana dekanatu włoszczowskiego,  sekretarza powiatu Pana Romana Wojtalczyka oraz wiceburmistrza Włoszczowy Pana Stanisława Nowaka. Głos zabrali także: przedstawiciel komitetu studniówkowego Pan Stanisław Lichosik oraz Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Bartos. Wszyscy jednomyślnie życzyli  udanej zabawy oraz powodzenia na egzaminie maturalnym.

Wierni tradycji i obyczajom uczniowie z „Czarnieckiego” bal studniówkowy rozpoczęli dostojnym, staropolskim tańcem - polonezem.  A  w jego podniosłą atmosferę wprowadziły ich  słowa Adama Mickiewicza: "(...)Podkomorzy rusza i z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,   i wąsa podkręcając, podał rękę Zosi i skłoniwszy się grzecznie w pierwszą parę prosi(...)".

Jak co roku niezawodni maturzyści, tym razem zaskoczyli i urzekli wszystkich nie tylko bezbłędnie wykonanym tańcem, pełnym skomplikowanych figur, ale także strojami wypożyczonymi specjalnie na tę okazję. XVII-wieczne suknie dworskie i kontusze szlacheckie sprawiły, że przenieśliśmy się do epoki patrona naszej szkoły. Następnie walc angielski i salsa solo dopełniły umiejętności taneczne uczniów.

Część oficjalną Studniówki zakończyli uczniowie wyrażając swoje życzenie:

Aby każdy bawił się do samego rana,  a  studniówka była z tego  znana,

Że osoby towarzyszące dotrzymywały im kroku,  że żaden nauczyciel nie stał z boku,

Że nikogo podczas tańca nie zmorzył sen błogi, a  następnego dnia każdego bolały nogi.

Na czas tego uroczystego i jedynego w swoim rodzaju balu odrzucone zostały  wszelkie troski i zmartwienia. Poddając się urokowi tego wieczoru wszyscy cieszyli się chwilą, bawiąc się do białego rana.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/I_hetmanski_2012