90px-Czarnca_pomnikW dniu 12 września 2011 r.  uczniowie klas I ap i I bio odbyli swoją pierwszą w trakcie edujacji szkolną wycieczkę do Czarncy połączoną z ogniskiem integracyjnym w Koniecznie.

W Czarncy - rodowej miejscowości hetmana Stefana Czarnieckiego - uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci Wielkiego Rodaka. Prelegent - pani Katarzyna Andzel przekazała dużo ciekawych informacji oraz pokazała wiele bezcennych pamiątek związanych z osobą Patrona.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili kościół w stylu wczesnobarokowym wybudowany przez hetmana w latach 1640-1659. Po chwili reflekcji przy mauzoleum Patrona uczniowie obejrzeli ciekawe okazy drzew i krzewów rosnące w pobliskim parku arboretum oraz imponujący pomnik hetmana Stefana Czarnieckiego odsłonięty w 1999 roku.

Po trzech godzinach zwiedzania obiektów związanych z życiem i działalnością Patrona wycieczkowy autokar przewiózł uczestników do Konieczna, gdzie dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Włoszczowa zostało wspaniale zorganizowane ognisko klasowe, na którym odbywały się różnego rodzaju gry i zabawy integracyjne. W przyjemnej, koleżeńskiej atmosferze uczniowie wykazali się imponującym talentem wokalno-muzycznym.

Uczniowie powrócili do szkoły  zadowoleni - wycieczka była bardzo interesująca, a atmosfera niezwykle przyjemna.