22 września 2011r. uczniowie pierwszych klas: TOR/TŻ,TI/R,LO/TJ w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie udali się na wycieczkę do Czarncy, gdzie zwiedzili miejsca poświęcone pamięci Czarnieckiego tj. Izbę Pamięci Stefana Czarnieckiego w Szkole Podstawowej w której  zgromadzono  materiały związane z życiem Hetmana Stefana Czarnieckiego.

Mogli obejrzeć tam repliki XVII-wiecznej broni, ekspozycje z uroczystości obchodzonych ku czci Hetmana i wydarzeń ważnych dla miejscowego społeczeństwa. Dzięki tablicom i publikacjom na temat Czarnieckiego mogli dowiedzieć się wiele o jego życiu, działalności i zasługach dla Ojczyzny. Następnie uczniowie udali się do miejscowego kościoła,  gdzie oddali hołd przy grobie Stefana Czarnieckiego oraz zwiedzili  Arboretum.

Wycieczka zakończyła się ogniskiem integracyjnym we Włoszczowie.

Debug: specified directory - https://zs2wloszczowa.pl/images/jo