PHOTO 2024 01 31 13 27 57

Włoszczowscy policjanci po raz kolejny zorganizowali dla uczniów szkół średnich akcję profilaktycznąo nazwie „Pomagaj i chroń – zostań policjantem”. W ramach działań mundurowi spotkali się z młodzieżą klas: 4 te/tr, 4 bch, 4 ti, 4 j, III mat, przeprowadzili debatę ewaluacyjną na temat stanu bezpieczeństwa, promocji zawodu policjanta oraz zagrożeń, z jakimi uczniowie mogą się spotkać w codziennym życiu.

W spotkaniach tych uczestniczyli włoszczowscy policjanci na czele z Panią Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie podinsp. Edytą - Kołdon Prokopowicz oraz Panią NaczelnikWydziału Ogólnego Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie podkom. Żanetą Więckowską, którzy przedstawili uczestnikom stan bezpieczeństwa powiatu włoszczowskiego oraz opowiedzieli o zagrożeniach z jakimi uczniowie mogą się spotkać w codziennym życiu.

W akcji tej uczestniczyli także goście specjalni, funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach nadkom. Sebastian Snopek z Wydziału Kadr i Szkolenia oraz asp. szt. Justyna Kita z Sekcji Psychologów, którzy w ciekawy sposób omówili kwestie związane z procedurą oraz warunkami przyjęcia do służby w Policji.

PHOTO 2024 01 31 13 22 26

PHOTO 2024 01 31 13 25 44

PHOTO 2024 01 31 13 27 45