282C6822 6DF0 4061 A9FA 459F7B045B31

Z głębokim smutkiem informujemy, że odszedł od nas Pierwszy dyrektor naszej szkoły, mgr Henryk Orłowski.

Działacz harcerski i długoletni nauczyciel urodził się w Szczekocinach 27 stycznia 1925 r. W 1962 ukończył studia pedagogiczne na Uniwersytecie Warszawskim. W swojej karierze zawodowej związany był ze Szkołą Podstawową Nr 1 we Włoszczowie, był też w niej dyrektorem i wicedyrektorem. W latach 1964-1969 sprawował funkcję dyrektora Dwuletniej, a następnie Zasadniczej Szkoły Rolniczej we Włoszczowie, przyczynił się do jej rozwoju w pierwszych latach po utworzeniu.

Za swoje dokonania w pracy oświatowej, działalność regionalną otrzymał kilka odznaczeń państwowych i związkowych m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złotą Odznakę ZNP, Odznakę Zasłużonego Działacza Ligi Obrony Kraju, Odznakę za zasługi dla Kielecczyzny.

W dniu 15 lipca 2009 r. Henryk Orłowski - na spotkaniu założycielskim Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków ZSP Nr 2 w obecności przedstawicieli władz samorządowych - Burmistrza Gminy Włoszczowa Bartłomieja Dorywalskiego i Starosty Włoszczowskiego Ryszarda Maciejczyka - otrzymał tytuł honorowego prezesa Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego we Włoszczowie.

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.